awionetka

Chcesz nauczyć się latać? Sprawdź, ile kosztuje wyrobienie patentu

Latanie samolotem dla wielu osób jest ogromną przyjemnością. Jeszcze większą może być samodzielne kierowanie maszyną latającą. To ogromne wyzwanie, jednak specjalne kursy pozwalają nauczyć się kierować samolotem podobnie jak samochodem. Od czego zacząć i jakie kroki trzeba wykonać aby zostać pilotem?

Od czego zacząć?

Jak z wieloma czynnościami, również w przypadku licencji pilota najważniejsze jest systematyczne i sumienne podnoszenie własnych umiejętności. Należy mieć świadomość, że proces szkolenia jest rozłożony na kilka etapów. Po każdym z nich możliwe jest prowadzenie coraz to większych samolotów. Dzięki temu nabieramy z czasem doświadczenia i pewności siebie podczas latania, a dodatkowo możemy przerwać szkolenie na dowolnym etapie jeśli nie chcemy zostać pilotami dużych pasażerskich samolotów.

Pierwszy krok do wyrobienia licencji pilota?

Przede wszystkim należy rozpocząć od znalezienia dobrej szkoły uczącej latać. Na początek może to być lokalny aeroklub. Takie organizacje znajdują się w okolicach praktycznie każdego dużego miasta. Często organizują one kursy dla pilotów jak i skoki spadochronowe. Warto rozpocząć od tych drugich, żeby zobaczyć od środka, jak wygląda latanie mniejszym samolotem. Wbrew pozorom w znaczącym stopniu różni się ono on przemieszczania się dużym pasażerskim modelem. Jeśli jesteśmy już pewni, że chcemy podjąć się wyrobienia licencji, to należy zgłosić się na odpowiednie szkolenie. Zaczyna się ono od kursu teoretycznego, który kończy się egzaminem. Dopiero wtedy można rozpocząć loty szkoleniowe najmniejszymi samolotami

Rodzaje uprawnień lotniczych

Jak już wcześniej wspomniano, istnieje wiele licencji dla pilotów samolotów. W większości przypadków, aby móc otrzymać kolejny stopień należy spędzić określoną ilość godzin w powietrzu, prowadząc dany samolot oraz ukończyć kurs teoretyczny. Pierwszym stopniem jest prywatna licencja turystyczna. Pozwala ona na samodzielne latanie w dobrych warunkach atmosferycznych. Posiadając ją, nie można zarobkowo przewozić pasażerów. Koszt takiej licencji biorąc pod uwagę kurs teoretyczny oraz wymaganą ilość godzin, jaką trzeba spędzić w powietrzu to około 20 000 – 30 000 złotych. Z kolei czas, jaki jest wymagany do jej otrzymania to około 100 godzin teoretycznego szkolenia i 45 godzin praktycznych. Po jej uzyskaniu można przystąpić do kursów na kolejne stopnie. Wymagają one jednak już nie dziesiątek, a setek godzin na szkoleniach teoretycznych i praktycznych. Jak widać zrobienie licencji wiąże się nie tylko z dużą ilością czasu jaką trzeba poświęcić na przygotowania, ale również z finansowym aspektem. Podczas całego procesu mogą okazać się przydatne pożyczki online. Dzięki nim można uzyskać w szybki i bezproblemowy sposób dodatkowe środki na spełnienie własnych marzeń.

Kto może zostać pilotem?

Jak widać, zdobycie licencji pilota jest kosztowne i czasochłonne. Każda zdrowa osoba może podjąć się uzyskania takich uprawnień. Dzięki temu można spełnić swoje marzenia jak również zmienić karierę zawodową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *