Jak otworzyć studio tatuażu – poradnik krok po kroku

Otworzenie własnego biznesu jest marzeniem wielu ludzi. Chcą przestać pracować dla kogoś i stać się samodzielnymi pod tym względem. Dotyczy to również segmentu usług osobistych, szczególnie takich, gdzie nawiązywana jest więź pomiędzy osobą wykonująca usługę, a klientem. Ten typ usługi pozwala na łatwiejsze otworzenie działalności – z reguły klienci przenoszą się wraz ze specjalistą do nowego miejsca. Założenie własnej działalności wymaga jednakże własnych środków finansowych, odpowiedniego lokalu czy przeprowadzenia kampanii marketingowej – szczególnie by przyciągnąć nowych klientów do studia tatuażu. 

Źródła finansowania nowego studia tatuażu

Salon tatuażu to miejsce świadczenia specyficznych usług. Są one związane z bezpośrednim kontaktem z klientem. Ciężko znaleźć usługę, która również wymaga tak ścisłego zaufania pomiędzy klientem i osobą wykonującą pracę. Bez odrobiny zaufania w kunszt specjalisty wykonanie pięknego obrazu na skórze będzie praktycznie niemożliwe. Zanim jednak rozpocznie się pracę na własny rachunek i prowadzenie działalności konieczne jest sfinansowanie wszystkich inwestycji. Istnieje kilka standardowych możliwości zdobycia środków do wykorzystania. Pierwszą, która przychodzi na myśl jest wykorzystanie własnych zasobów finansowych. Oszczędności zdobyć można w czasie pracy na etacie u kogoś lub w inny sposób. Drugą możliwością finansowania jest wykorzystanie pożyczki online lub kredytu bankowego. Środki tego typu są zwrotne, jednak na rynku można znaleźć pożyczki online, które są nieoprocentowane na pewien okres czasu. Jeśli nie posiada się oszczędności można w ten sposób zyskać pieniądze niezbędne do otworzenia własnej działalności gospodarczej. Środki na inwestycje można pożyczyć również od rodziny czy przyjaciół – nie zawsze jednak i oni je posiadają lub chcą ich użyczyć. Dlatego też znalezienie pieniędzy może być czasochłonne. 

W którym miejscu w mieście przygotować lokal na studio tatuażu?

Studio tatuażu musi mieć odpowiednie wymiary, zaplecze socjalne, a także mieć odpowiedni klimat wnętrza. Nie bez znaczenia jest również zachowanie wszelkich zasad higieny. Salon tego typu nie może być zbyt mały – należy pamiętać, że czasem konieczne jest by klient się położył. Co więcej często jedna praca wymaga kilku godzin spędzonych na rysowaniu po skórze – warto by zarówno klient, jak i osoba wykonująca tatuaż mieli miejsce na rozprostowanie się, przygotowanie napoju czy skorzystanie z toalety. Wyposażenie wnętrza powinno obejmować miejsca na wygodne oczekiwanie, galerię z poprzednimi realizacjami czy nawet miejsce gdzie można napić się czy coś zjeść. 

Działalność marketingowa i w social mediach

Aby studio tatuażu zaistniało w świadomości nowych klientów konieczne jest przeprowadzenia działań marketingowych. Ze względu na to, że młodzi ludzie są najczęściej osobami, które chcą wykonać tatuaż warto skupić się na social mediach, szczególnie tymi, które są przeglądane przez młodszych użytkowników. Dzięki temu trafi się do oczekiwanej grupy docelowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *