klimatyzacja

Jesteś po remoncie, a chcesz założyć klimatyzację? Sprawdź, czy to się opłaca

Klimatyzacja to coraz częstszy wybór nie tylko właścicieli dużych powierzchni biurowych, sprzedażowych czy lokali usługowych – równie często montuje się ją w domach jednorodzinnych, a nawet w blokach. Nie ma w tym nic dziwnego – w końcu każdy chce się czuć komfortowo w swoim mieszkaniu w czasie letnich upałów. Czy warto się na nią zdecydować, gdy jesteśmy tuż po remoncie?

Różne rodzaje klimatyzatorów  

Obecnie na rynku wraz z rosnącą podażą na montaż klimatyzacji, pojawia się także coraz szerszy wybór tych urządzeń, które mogą mieć różną postać i inne sposoby instalacji. Najpopularniejszą opcją jest klimatyzacja typu split, która składa się z dwóch jednostek: wewnętrznej oraz zewnętrznej, przy czym jednostka wewnętrzna montowana jest na ścianie. Do wyboru są jednak także inne typy, np. klimatyzatory kanałowe, kasetonowe czy przypodłogowo-podstropowe. Istnieją także klimatyzatory składające się z tylko jednego urządzenia. Na wybór jednego z nich mają wpływ rożne czynniki, w tym wielkość mieszkania, osobiste preferencje, czy nawet to, że jesteśmy dopiero co po remoncie. W każdej jednak z tych opcji musimy liczyć się z dość sporymi kosztami, które szybkie pożyczki online pomogą nam sprawnie sfinalizować. 

Rozważ montaż przez profesjonalną firmę

Jak widać, klimatyzacja może mieć nie tylko różną postać, ale także inny sposób montażu. Zawsze jednak zachodzi konieczność pewnej ingerencji w ścianę czy podłogi. Przede wszystkim należy umieścić jednostki w wybranych miejscach, połączyć je, a także dokonać instalacji, która ma na celu odprowadzanie wody skraplającej się w klimatyzatorze. Wiąże się to z zastosowaniem odpowiednich przewodów i rurek, które mogą gromadzącą się wodę oddawać do odpływu czy na zewnątrz. 

Montaż klimatyzacji wymaga więc przemyślanego projektu, który wykorzysta optymalnie warunki w mieszkaniu i nie wyrządzi w nim szkód – wtedy możesz zdecydować się na montaż instalacji nawet po remoncie. To może Ci jednak zagwarantować tylko profesjonalna firma z długim doświadczeniem, która w swoim portfolio posiada montaże w różnych problematycznych miejscach. Jest to z pewnością droższa opcja, ale zdecydowanie uchroni Cię przed koniecznością dodatkowego remontu, który i tak wygeneruje dodatkowe koszty. Nie wiesz skąd wziąć na to środki? – Szybkie pożyczki online rozwiążą ten problem. 

W takim razie klimatyzacja przed czy po remoncie? 

Zdecydowanie najlepszym wyjściem jest montaż klimatyzacji przed remontem lub w jego trakcie. Dzięki temu uda się idealnie zamaskować wszystkie połączenia, przewody, rurki, a nawet samo urządzenie. Jeśli zamotujemy je przed remontem, to osoba wykańczająca wnętrze ukryje ewentualne niedociągnięcia ekipy instalującej klimatyzację. Podobnie wygląda sprawa w trakcie remontu. Jeśli jednak zdecydujemy się na montaż po remoncie, to każda profesjonalna firma instalująca klimatyzacje będzie starała się zastosować takie rozwiązania, które możliwie najbardziej ograniczą ingerencję w ściany czy stropy i pozostawi po sobie całkowity porządek. Ale za to trzeba także więcej zapłacić, a to umożliwią szybkie pożyczki online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *