Lot balonem – idealny prezent na wyjątkową okazję

Czasami warto odrzucić rutynowe działania i zdecydować się na coś niebanalnego, aby uczcić jakieś wydarzenie. Kwiaty, bombonierki, biżuteria czy jeszcze inne tego typu podarunki są mile widziane, ale dość standardowe. Na pewno wyjątkowa okazja wymaga też oryginalnego prezentu. Wśród wielu ciekawych propozycji uwagę zwraca lot balonem, który dostarcza niezapomnianych emocji. 

Prezent pozostający w pamięci

W ostatnich latach coraz więcej osób uwalnia swoją wyobraźnię i stara się w sposób kreatywny podchodzić do kwestii prezentów. Oczywiście najprościej wejść do sklepu i coś kupić. Jednak w takiej sytuacji trudno rzeczywiście pozytywnie zaskoczyć osobę obdarowaną. Klasyczne prezenty są zatem miłe, ale dość szybko umykają z pamięci. Dlatego warto od czasu do czasu zdecydować się na coś innego. 

Lot balonem wydaje się doskonałym pomysłem. Nadaje się na prezent niemal dla każdego. Niemal, ponieważ istnieją pewne przeciwwskazania jak ciąża czy lęk wysokości. Również osoby na wózkach inwalidzkich nie są w stanie niestety skorzystać z tego typu atrakcji – w balonie przez cały czas należy stać, aby podziwiać to, co zostaje na ziemi. Natomiast dla pozostałych to naprawdę wspaniały prezent, który na zawsze pozostanie w pamięci. 

Lot balonem na każdą okazję

Mimo że większość osób przynajmniej raz w swoim życiu leciała samolotem, to jednak lot balonem dostarcza zupełnie innych wrażeń. Dlatego idealnie nadaje się na niebanalny podarunek z okazji urodzin, imienin, walentynek, zaręczyn czy rocznicy ślubu. To również świetny pomysł na wieczory panieńskie i kawalerskie. Voucherem na lot balonem można ponadto sprawić komuś radość nawet bez żadnej konkretnej okazji, także podczas wakacyjnego wyjazdu.

Należy podkreślić, że cena takiego prezentu nie powinna okazać się zbyt wysoka dla wielu osób. A jeżeli posiadane fundusze są zbyt niskie, to przecież można liczyć na szybkie pożyczki online – formalności załatwia się błyskawicznie, a kilkusetzłotowy zastrzyk finansowy zawsze się przyda. 

Prezent, który zachwyca

Z kosza balonu świat wygląda inaczej. Widoki trudno nawet porównać z tymi oglądanymi z okien samolotu, ponieważ mają charakter panoramiczny. Lot balonem to również źródło niezapomnianych i niecodziennych wrażeń – takich, które wywołują szczery uśmiech na twarzy najbliższych i do których wraca się we wspomnieniach nawet po wielu latach. Dostarcza ponadto sporo emocji i podnosi poziom adrenaliny, mimo że lot zawsze odbywa się przy pięknej pogodzie. Pozwala z pewnością przeżyć coś niecodziennego. 

A jak ktoś się obawia, czy lot balonem nie jest zbyt ekstremalną propozycją, to ciekawym pomysłem może się okazać balon zakotwiczony w ziemi, który jedynie się unosi. 

Warto tylko pamiętać o odpowiednim ubiorze, najlepiej wygodnym i sportowym. To kwestia komfortu lotu, ale również bezpieczeństwa. Żadne szpilki czy klapki nie są dopuszczalne. W koszu balonu unoszącym się wysoko nad ziemią jest także chłodniej, więc nawet latem przydają się kurtki lub jakieś inne nakrycia wierzchnie. Trzeba też przestrzegać poleceń wydawanych przez pilota.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *