boisko piłkarskie

Marzy Ci się pojechać na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022? Sprawdź, jak się przygotować przed podróżą

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej to wydarzenie, które przyciąga bardzo wielu gości, w tym nie tylko zagorzałych fanów tej dyscypliny. Co prawda większość z nas śledzi te rozgrywki z ekranów telewizorów, ale nie ma to jak osobiste uczestnictwo w mistrzostwach. W roku 2022 odbędą się w Katarze – jeśli chciałbyś śledzić je bezpośrednio z trybun, to sprawdź, jak przygotować się do takiego wyjazdu.

Katar – co warto o nim wiedzieć

Zanim zaplanujemy wyjazd do Kataru, warto zdobyć przynajmniej podstawowe informacje o tym małym kraju położonym w Azji, a dokładnie we wschodniej części Półwyspu Arabskiego nad Zatoką Perską. Jest więc to podróż nie tylko w zupełnie inny klimat, ale również kulturę – może więc okazać się niezwykle interesujący. Stolicą Kataru jest Doha, a językiem urzędowym arabski, ale jeśli dobrze radzimy sobie z językiem angielskim, to zdecydowanie przyda nam się ta umiejętność, ponieważ ten język również jest tam w powszechnym użyciu. W Katarze jest ciepło – średnia temperatura to 32 stopnie Celsjusza, dlatego najlepszą porą na podróż do tego kraju jest okres od listopada do kwietnia. Brzmi ciekawie, prawda? Już teraz zastanów się, czy będziesz mógł pozwolić sobie na ten wyjazd korzystając z pożyczki online. 

Niezbędne formalności 

Wyjeżdżając do Kataru w celach turystycznych, a taki cel ma również udział w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej, nie potrzebujemy wizy, a do tego celu wystarczy ważny paszport (co najmniej 6 miesięcy). Nasz pobyt nie może być jednak dłuższy niż 90 dni. Do Kataru oczywiście najlepiej udać się samolotem, ale jak wiemy taki sposób podróżowania nie jest tani, więc musimy liczyć się z dość sporą kwotą, nawet powyżej 2000 złotych. Bilet można jednak wykupić wcześniej, a pieniądze na ten cel pozyskać z pożyczki online. Często możemy także liczyć na korzystne promocje. 

Jak drogo jest w Katarze?

Nie da się ukryć, że oprócz biletu lotniczego czekają nas także inne wydatki podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, choćby takie jak jedzenie czy nocleg. Ceny noclegu mogą być bardzo różne i zależeć od bardzo wielu czynników, np. lokalizacji i ilości gwiazdek – zdecydowanie da się jednak znaleźć wygodne apartamenty w całkiem przystępnych cenach. Podobnie ma się sprawa z jedzeniem – bez obaw można stołować się w lokalnych restauracjach i knajpkach i degustować nowe smaki. 

Waluta i inne ważne informacje 

Walutą w Katarze jest rial katarski i nie będziemy mieć problemu z przeliczeniem na polską walutę – jest to około 1,1 w stosunku do złotówki. Nie ma także problemu w korzystaniu z karty płatniczej i bankomatu, ale zawsze warto mieć zapas gotówki, choćby na drobne zakupy na mieście. W tym celu możesz skorzystać z pożyczki online. 

Wybierając się do Kataru nie zapomnijmy o przejściówce – gniazdka mają wejście brytyjskie, więc aby uniknąć ewentualnych problemów, warto o tym pamiętać. 

Jeśli jeszcze zastanawiasz się nad wyjazdem na mistrzostwa w Katarze, to pamiętaj, że jest to jeden z najbezpieczniejszych krajów na świecie, a spotkani tam ludzie są życzliwi i pomocni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *