Nurkowanie w klatce z żarłaczami białymi – pomysł dla odważnych

Skok na bungee czy ze spadochronem wypada dość blado, gdy porównamy je z nurkowaniem w klatce z żarłaczami białymi. Większości z nas nawet nie przyszłoby do głowy, że istnieją na świecie takie osoby, które chciałby poczuć na własnej szyi oddech jednego z największych i drapieżnych rekinów ludojadów i spotkać się z nim w oko w oko w klatce. A jednak znajdą się i tacy odważni.

Żarłacz biały – to musisz o nim wiedzieć, jeśli chcesz się z nim spotkać

Zazwyczaj wiedza pozwala nam oswoić lęk i podjeść do nowych wyzwań z nieco mniejszymi obawami. Ale czy w tym przypadku również jest to możliwe? Czy posiadając istotne informacje o żarłaczach białych będziemy spokojniejsi, gdy staniemy z nimi oko w oko? Być może tak, a być może nie, ale koniecznie trzeba znać przynajmniej podstawowe fakty o tych niezwykłych zwierzętach. 

Żarłacze białe należą do ryb z gatunku chrzęstnoszkieletowych. To te groźne rekiny, które zdarzało nam się widzieć na słynnych filmach o rekinach ludojadach. Rzędy ostrych, trójkątnych zębów, prędkość do 50 km na godzinę i fama, że polują na ludzi to najczęstsze informacje, z którymi mamy do czynienia, jeśli chodzi o żarłacze białe. I jak tu się nie bać? 

Rekiny ludojady mają także świetny węch – potrafią wyczuć ze znacznej odległości nawet jedną kroplę krwi, dlatego są postrachem w kąpieliskach. Występują one przede wszystkim w ciepłych morzach tropikalnych, dlatego takie ekstremalne przeżycie nie będzie tanie, ale zawsze możesz je zrealizować decydując się na szybkie kredyty online. 

Jak wygląda nurkowanie w klatce z żarłaczami białymi? 

Musisz się przede wszystkim liczyć ze znacznymi kosztami, ale każdy miłośnik adrenaliny wie, że za takie ekstremalne przygody trzeba również więcej zapłacić. Koszty przede wszystkim generuje sama podróż, w tym między innymi w tropiki, w takie miejsca jak Gansbaai w RPA czy w Mozambiku. Konieczne są więc poważniejsze przygotowania, w tym szczepienia, oraz większa gotówka, której udzielą Ci szybkie kredyty online. 

Do nurkowania w klatce z żarłaczami białymi musi również przygotować Cię prawdziwy profesjonalista, który sam już nieraz stanął z nimi oko w oko i jest znawcą ich zachowania oraz trybu życia. Niezbędny jest do tego również odpowiedni sprzęt, który zapewni maksimum bezpieczeństwa. Żarłacze mogą mierzyć nawet 6 metrów i osiągać wagę 2 ton, więc już sama klatka musi spełniać odpowiednie parametry. 

Jak wygląda samo nurkowanie? Zostajesz zamknięty w klatce i spuszczony do morza na głębokość około 3 metrów, ale nie w przypadkowe miejsce – tam, gdzie żerują rekiny ludojady. Możesz już teraz wyobrazić sobie, jak smakowitym będziesz dla nich kąskiem. Być może będą łypać do Ciebie tylko nerwowym wzrokiem, a być może uderzać swoim cielskiem w Twoją klatkę. Zawsze istnieje ryzyko, że klatka może za którymś razem poddać się tej sile i po prostu pęknąć, no ale przecież o to chodzi – przeżycie (lub nie) ma być naprawdę ekscytujące i zdecydowanie tylko dla odważnych. Zastanów się więc dobrze, czy na pewno chcesz brać z takiej okazji szybkie kredyty online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *