Trafiony prezent dla brata – co kupić w zależności od wieku?

Z rodzeństwem zazwyczaj znamy się jak łyse konie, więc wydaje się, że wybór trafionego prezentu nie powinien być trudny. Jednak nie zawsze tak jest, a z roku na rok może być coraz gorzej, bo przecież brat już dostał wszystko, co możliwe. Oto kilka pomysłów na prezent dla brata w każdym przedziale wiekowym.

Prezent dla brata nastolatka 

Naście lat to specyficzny wiek, kiedy więzi rodzinne nieco słabną, a na pierwszym miejscu stawiani są koledzy i koleżanki, w tym również wirtualne znajomości. Zazwyczaj też brat nie ma jeszcze jakiegoś konkretnego hobby, bo większość czasu spędza zamknięty we własnym pokoju z telefonem lub komputerem. Można więc pomyśleć o prezencie, który wyciągnie go z tego miejsca i pozwoli spędzić wspólnie czas. Na pewno brat ucieszy się ze wspólnego posiłku w ulubionej restauracji lub wyjścia w inne miejsce, które zapewni przyjemną rozrywkę, np. kino czy park rozrywki. 

Wkraczamy w dorosłość, czyli prezent 20+ 

Brat zapewne posiada już bardziej skonkretyzowane zainteresowania i raczej nie narzeka na nadmiar gotówki. Zdecydowanie przydadzą się mu praktyczne gadżety, które pozwolą mu realizować jego pasje, a nawet ulubiony i ponadczasowy zestaw kosmetyków, na które może mu w tym czasie wiecznie brakować pieniędzy. Wkraczanie w dorosłość to także dobry czas  na wręczenie zabawnego upominku – jeśli brat ma dystans do siebie, to doceni zabawny gadżet związany z wkraczaniem w dorosłość.  

Zabiegany trzydziestolatek 

Trzydziestka na karku to czas, gdy brat pracuje nad rozwijaniem swojej kariery zawodowej, a może nawet założył już rodzinę i ma dziecko. Zazwyczaj brakuje mu czasu na rodzinę, więc warto podarować mu prezent, który nieco przypomni mu o tym, że ma rodziców, siostrę czy brata. Na wspólne wyjście pewnie nie znajdzie czasu, ale nie oczekuje również, że wręczmy mu drogi prezent, na który musimy wziąć szybkie pożyczki online. Na pewno sprawdzą się uniwersalne pozycje, takie jak dobrej jakości trunki czy słodycze. 

Druga młodość, czyli 40+ i 50+

Jest to swego rodzaju pewna granica wieku, kiedy to posiadamy już ustabilizowaną pozycję zawodową, rodzinę i przychodzi czas na „kryzys wieku średniego”, który bardzo często objawia się nową pasją w życiu. Mogą to być podróże, sport, motoryzacja, wędkarstwo i inne hobby. Wtedy warto bratu podarować prezent, który pomoże mu rozwijać jego nowe zainteresowanie. Czasem warto go również podpytać i być może wspólnie z resztą rodziny szybkie pożyczki online pomogą nam ziścić jego wielkie marzenie. 

Wino im starsze, tym lepsze 

60, 70 lat i więcej to czas, gdy szczególnie cenimy, to co udało nam się osiągnąć. Liczy się dobre zdrowie i bliska rodzina, więc prezent dla brata w tym wieku może wciąż być związany z jego hobby, praktyczny lub sentymentalny. Wszystko zależy od naszych możliwości finansowych. Jeśli brat posiada jeszcze jakieś niezrealizowane marzenie, np. o podróży, to być może to ostatnia pora na takie przedsięwzięcie, które pomogą nam zrealizować szybkie pożyczki online. Jest to najwyższy czas na spokojne i przyjemne degustowanie życia, które powoli zbliża się ku schyłkowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *