kino domowe

Zestaw kina domowego – czym się kierować przy zakupie?

Oglądanie filmów może być doskonałą rozrywką dla całej rodziny. Często jednak telewizory posiadają głośniki niskiej jakości. Producenci nie są w stanie w cienkiej obudowie umieścić wysokiej klasy przetworników. W związku z tym, aby cieszyć się najlepszą jakością dźwięku w domu, warto zainteresować się zestawem kina domowego. Czym kierować się przy jego wyborze? Odpowiemy w poniższym artykule.

Dla kogo kino domowe?

Kino domowe będzie doskonałym wyborem nie tylko dla miłośników oglądania filmów w mieszkaniu. Jego zakup poleca się również osobom słuchającym muzyki i wszystkim, dla których ważna jest jakość dźwięku i wrażenia audiowizualne. Odpowiednio dobrany sprzęt znacząco poprawi komfort oglądania filmów i słuchania muzyki. Nowoczesne zestawy kina domowego to już nie tylko kolumny głośnikowe i wzmacniacz. Zawierają one również ekran, czy systemy oświetlenia wraz z regulacją. Pozwoli to zamienić domowy salon w małą salę kinową.

Gdzie kupić kino domowe?

Po zestaw kina domowego najlepiej udać się do specjalistycznego salonu. Będzie można tam przetestować kupowany sprzęt. Często takie lokale posiadają specjalne pokoje, w których można ustawić kolumny tak, jak we własnym mieszkaniu i sprawdzić, w jaki sposób grają. Dodatkowo sprzedawcy doradzą i pokażą różne warianty łączenia kolumn z różnymi wzmacniaczami. Dzięki temu otrzymamy sprzęt idealnie dopasowany do potrzeb. Jeśli okaże się, że brakuje nam na doskonały sprzęt niewielkiej kwoty, to zawsze przecież można skorzystać z pożyczki online. Pieniądze znajdą się na koncie już w kilkanaście minut po złożeniu wniosku.

Co zawiera zestaw kina domowego?

Na zestaw kina domowego składa się wiele elementów. Do najważniejszych należy zaliczyć bez wątpienia odtwarzacz DVD lub Blu-Ray. W nowoczesnych rozwiązaniach można zastąpić je serwerem NAS, który pozwoli na przechowywanie filmów w chmurze lub telewizor z podłączeniem do Internetu. Dzięki temu będziemy mogli skorzystać z serwisów streamingowych i VOD. Kolejnym ważnym elementem jest amplituner. Będzie on sterował wszystkimi głośnikami. Bez niego nie da się uzyskać efektu dźwięku przestrzennego. Niezbędne w całym zestawie są również kolumny głośnikowe. Ich ilość będzie różna w zależności od wielkości pomieszczenia oraz wymagań użytkownika.

Ile głośników do kina domowego?

Najprostsze zestawy dostępne w sprzedaży to tak naprawdę większe wieże stereo. Są to tak zwane zestawy 2.0. Będą one posiadać lepszą jakość dźwięku od głośników wbudowanych w telewizor, jednak ich moc będzie ograniczona. Jeśli chcemy poczuć dźwięk przestrzenny, to wymaganym zestawem będzie układ 5.1. Posiada on dwie kolumny przednie, dwie tylne, jedną centralną oraz subwoofer. Przy odpowiednim ustawieniu, dźwięk z tego typu zestawu będzie imitował, że oglądający film jest wewnątrz akcji tak samo jak w kinie. Dla bardziej wymagających użytkowników zaleca się zestawy 7.1 lub nawet 11.1. Dobrym rozwiązaniem może być zakup rozbudowanego amplitunera z dużą ilością wyjść i rozbudowywanie go w trakcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *